Saņem
jaunākos piedāvājumus!

Preses relīze par 2010.gada novembri


AKTIVITĀTE NO KLIENTU PUSES NOVEMBRĪ PIEAUG

Pēc nekustamo īpašumu kompānijas BALSTS novembrī veiktajiem pētījumiem redzama klientu aktivitātes pastiprināšanās. Rezultātā atsevišķos segmentos vērojams cenu pieaugums.

„ Pārdošanas segmentā novembra mēnesī vērojams cenu kāpums sērijveida dzīvokļiem mikrorajonos, tur šobrīd vidējā cena ir 655 Eur/m2, salīdzinot ar iepriekšējā mēneša datiem, vidējā cena pieaugusi par 0.8%. Dzīvokļiem centrā vidējā cena nav mainījusies, tā svārstās robežā no 1000 – 1200 Eur/m2, atkarībā no dzīvokļa atrašanās vietas. Mainījies pieprasījums no pircēju puses, ja pirms tam lielākā interese bija par 2 – 3 istabu dzīvokļiem, tad novembra mēnesī manāms pastiprināts pieprasījums pēc  4istabu dzīvokļiem gan Rīgas centrā, gan mikrorajonos. Darījumi pamatā notiek ar banku starpniecību,” ziņo kompānijas vadītājs Aigars Zariņš.

 Īres tirgū, salīdzinot ar oktobra mēnesi, krasas izmaiņas nav vērojamas. Mikrorajonos pieprasītākie ir 2istabu dzīvokļi par vidējo cenu 120 Ls/mēn. Centrā lielākais pieprasījums ir pēc 3istabu dzīvokļiem. Tiem vidējā cena salīdzinot ar pagājušo mēnesi pieaugusi par 7%, šobrīd tā ir 280 Ls/mēn. Īres cenas augstā līmenī notur kvalitatīvu īres dzīvokļu deficīts.

„Komercobjektu segmentā pieaugusi klientu aktivitāte. Par objektu ar labu atrašanās vietu un labu kvalitāti nomnieki gatavi maksāt līdz pat 15 % augstāku cenu. Izskaidrojums ir labu piedāvājumu trūkums tirgū. Visaktīvākie ir kafejnīcu un restorānu īpašnieki, kas meklē telpas Rīgas centrā un Vecrīgā, vietās ar labu gājēju plūsmu.

Salīdzinot ar iepriekšējiem mēnešiem, novembrī parādījusies lielāka interese no ārvalstu investoru puses par lielo komercobjektu iegādi. Investorus interesē objekti Rīgas centrā un Vecrīgā ar augstu vērtību,” situāciju tirgū skaidro Aigars Zariņš.

 

Plašāku informāciju iegūsiet:

BALSTS, Audēju iela 8,

Tālr.: + 371 67076191

Fax: + 371 67076199

info@balsts.lv, www.balsts.lv

FacebookDraugiem.lvTwitterYoutubeLinkedin


Meklēt īpašumu
Darbības:
Īpašuma veids:
Pilsēta/Rajons:
Vieta:
Iela:
Istabu skaits:
Cena:
no līdz
Valūta:
Platība (m²):
no līdz
Balsts ID: