Saņem
jaunākos piedāvājumus!

Preses relīze par 2010.gada jūliju

INFORMĀCIJA PAR ĀRZEMJU PIRCĒJU LIELO INTERESI IR PĀRSPĪLĒTA

Kompānijas BALSTS jūlijā veiktie novērojumi liecina, ka nekustamo īpašumu tirgus ir aktivizējies – cilvēki meklē īpašumus gan savām vajadzībām, gan investēšanas nolūkos. Pamatā klienti ir vietējie iedzīvotāji.

„Kopumā skatoties, nekustamo īpašumu cenas jūlijā palikušas nemainīgas, dažviet vērojama pat cenu lejupslīde – īpašnieki samazinājuši cenas, lai īpašumu varētu ātrāk pārdot. Šī tendence izskaidrojama ar bažām par kraso gāzes cenu pieaugumu rudenī, kas sekmētu strauju cenu kritumu nekustamajam īpašumam.

 

Mediji ziņo, ka ārzemju pircēju aktivitāte pēdējā mēneša laikā strauji pieaugusi un tie „stāv rindās pēc mūsu īpašumiem”, kā rezultātā daži pārdevēji, cerot uz milzīgu peļņu, nosaka savam īpašumam neadekvāti augstu cenu. Tomēr, ja skatās reāli notikušo darījumu statistiku, redzams, ka ārzemnieku aktivitāte ir tāda pati kā iepriekš,” situāciju nekustamo īpašumu tirgū jūlijā vērtē kompānijas BALSTS vadītājs Aigars Zariņš.

 

 „Vidējā cena dzīvokļiem palikusi nemainīga, sērijveida dzīvokļiem mikrorajonos tā ir 600 Eur/kv.m, dzīvokļiem centrā 1000 Eur/kv.m. Mikrorajonos manāmi pieaugusi interese par jaunajiem projektiem, notikuši arī darījumi projektos ar pilno apdari cenās līdz 100 000 Eur. Centrā lielākais pieprasījums ir pēc divistabu dzīvokļiem ar labu, kvalitatīvu remontu, taču šādu dzīvokļu piedāvājums joprojām ir mazāks par pieprasījumu. Tirgus ir aktīvs, galvenokārt pircēji ir Latvijas iedzīvotāji, kas pērk īpašumus savām vajadzībām vai investīcijām.

 

            Īres tirgū aktivizējies pieprasījums pēc mājokļiem Jūrmalā, visvairāk tiek meklētas mājas ar vidējo īres cenu 1000 Eur/mēn. Tas izskaidrojams ar sezonalitāti. Pasākuma „Jaunais Vilnis” laikā par labākajām mājām tika piedāvāts 20 000 Eur nedēļā. Tā ir normāla parādība arī citās Eiropas kūrortu pilsētās dažādu vērienīgu pasākumu laikā. Galvaspilsētā lielākais pieprasījums joprojām ir pēc divistabu dzīvokļiem līdz 150 Ls/mēn. un trīsistabu dzīvokļiem līdz 200 Ls/mēnesī. Šīs cenas neatbilst piedāvājumam, vidējā īres cena divistabu dzīvokļiem centrā ir 200 Ls/mēn., trīsistabu dzīvokļiem 250 Ls/mēn. Aktīvi sāk kļūt gan pašmāju, gan ārvalstu studenti,” ziņo Aigars Zariņš.

 

„Klientu aktivitāte nav mazinājusies arī komercplatību segmentā, tā ir pat nedaudz augusi. Cenas komercplatībām palikušas nemainīgas. Pieprasījums ir pēc tirdzniecības platībām ar lieliem skatlogiem pirmajos stāvos, aktīvās gājēju plūsmas vietās 40 – 100 kv.m platībā kafejnīcu un veikalu telpu vajadzībām. Klientus visvairāk interesē Rīgas centrs, Vecrīga. Vidējā cena šādiem objektiem svārstās no 7 līdz 12 Eur/kv.m. Liels pieprasījums ir pēc noliktavām ar iebūvētiem birojiem. Klientus interesē noliktavas 500 – 1000 kv.m platībā un biroji 50 – 100 kv.m platībā. Ražošanas telpu un noliktavu vidējā cena ir 1,5-3 Eur/kv.m par telpām bez apkures un 2-4 Eur/kv.m par telpām ar apkuri,” par komercplatību tirgu informē kompānijas vadītājs Aigars Zariņš.

.
FacebookDraugiem.lvTwitterYoutubeLinkedin


Meklēt īpašumu
Darbības:
Īpašuma veids:
Pilsēta/Rajons:
Vieta:
Iela:
Istabu skaits:
Cena:
no līdz
Valūta:
Platība (m²):
no līdz
Balsts ID: