Saņem
jaunākos piedāvājumus!

Apdedzinoties ar kredītiem, pieķeras īrētam dzīvoklim

2010. g. 7. maijā

Publicēts:  Santa Kvaste

Mājokļu īres tirgus attīstīsies. Kompāniju grupas "Balsts" vadītājs Aigars Zariņš intervijā portālam TVNET atzina, ka patlaban mājokļu īres maksa ir ļoti zema. Pagaidām nekādi kāpumi netiek vēroti un speciālists prognozē, ka arī tuvākajā gadā cenas nekāps.

Patlaban, kad iegūt bankas finansējumu mājokļa iegādei ir salīdzinoši grūti, īrētu mājokli cilvēki var atļauties, viņš teica, atgādinot, ka diezgan daudz cilvēku ir apdedzinājušies, ņemot kredītus. Zariņš arī atsauca atmiņā neseno vēsturi, kad pēc „Bankas Baltija” sabrukuma cilvēki kādu laiku neuzticējās bankām vispār.

„Atceros gadījumu, kad, pārdodot dzīvokli, pārdevējs teica, ka nepārdos tam, kurš pirks ar bankas kredītu, jo viņam nebija pārliecības, ka banka viņam samaksās” viņš atminējās.

Bailes liek mājokli īrēt

„Tāpat arī pēc šīs krīzes kādu laiku cilvēkiem būs psiholoģiska barjera – viņi negribēs ņemt kredītus. Visi stāsti par cilvēkiem, kuri nevar samaksāt un ir parādā, kuriem visu algu ietur utt... Viņi vienkārši kaut kādu laiku baidīsies,” Zariņš prognozēja un atzina, ka šie cilvēki droši vien būs tie, kas izvēlēsies īrēt, nevis iegādāties kredītā savu mājokli.

Īre būs viņiem pieejama un izdevīga

Tāpat cilvēki pēc šīs krīzes būšot gudrāki: „Priekš kam mums trīs īpašumi – Rīgā, Jūrmalā un laukos? Droši vien mēs izvēlēsimies to, ko gribēsim nopirkt, piemēram, māju laukos. Bet pilsētā māju īrēsim.”

Negaida kāpumu

„Īres tirgus attīstīsies. Šodien īres maksa, protams, ir ļoti kritusies. Īres cenas ir ļoti zemas. Nekādi kāpumi pagaidām netiek vēroti,” viņš teica.

Pagaidām tirgū esot pārāk liels piedāvājums un tādēļ cenas tuvākajā gadā nekāps. Īres tirgū šobrīd esot daudz tādu īpašumu, kurus cilvēki nevēlas pārdot, jo iepriekšējos gados tie iegādāti par augstāku cenu.

FacebookDraugiem.lvTwitterYoutubeLinkedin


Meklēt īpašumu
Darbības:
Īpašuma veids:
Pilsēta/Rajons:
Vieta:
Iela:
Istabu skaits:
Cena:
no līdz
Valūta:
Platība (m²):
no līdz
Balsts ID: