Saņem
jaunākos piedāvājumus!

Tirgus apskats par 2010.gada februāri

"FEBRUĀRĪ AKTIVITĀTE NO PIRCĒJU PUSES"

Nekustamo īpašumu tirgū joprojām pieprasījums pēc maziem un ne dārgiem sērijveida dzīvokļiem pārsniedz to piedāvājumu, tāpēc arī februārī pircēju aktivitāte aizvien saglabājās augstā līmenī.

 


“Februārī sērijveida dzīvokļu vidējā cena mikrorajonos bija 550 EUR/kv.m., kas ir par 2% augstāka salīdzinājumā pret šā gada janvāri. Tās informācijas dēļ, kas ir pieejama masu medijos, dzīvokļu īpašniekiem ir radies maldīgs priekšstats par to, ka cenas strauji augs. Līdz ar to viņi piedāvā savus īpašumus par cenām, kas ir augstākas par reālajām tirgus cenām un pēc tādiem dzīvokļiem pieprasījuma nav. Un, kamēr kredītiestādes nefinansēs dzīvokļu iegādi, nākotnē straujam cenu pieaugumam nav pamata”, skaidro kompānijas valdes priekšsēdētājs Aigars Zariņš.

“Piedāvājums īres dzīvokļiem nav samazinājies, bet vidējās īres cenas februārī mazliet ir kritušās. Mikrorajonā 2 istabu dzīvokļa vidējā īres cena ir 100 LVL, bet 3 istabu dzīvokli labā stāvoklī Rīgas klusajā centrā piedāvā par 230 LVL. Ļoti ātri tiek izīrēti tie dzīvokļi, kas tirgū tiek piedāvāti par “pareizi” noteiktu tirgus cenu”, informē Aigars Zariņš.

Privātmāju un zemes gabalu tirgus sektorā cenas palikušas nemainīgas, bet ir samazinājies piedāvājums. Standarta zemes gabala ar komunikācijām vidējā cena ir 15-20 EUR/kv.m., privātmājām ar pilnu iekšējo apdari un komunikācijām vidējā cena ir 150 tūkst. EUR. 

“Nomas platību piedāvājums vēl joprojām pārsniedz pieprasījumu. Telpu īpašnieki ir gatavi dot atlaides nomniekiem, kā arī piešķirt nomas maksas brīvdienas līdz 6 mēnešiem. Pieaug nomnieku interese noslēgt izdevīgus nomas līgumus par izdevīgām cenām un mainīt atrašanās vietu, nosakot papildprasības, piem. ērtas piebraukšanas iespējas, papildus stāvvietas, ēdnīcas tuvumu u.c. Arvien vairāk uzņēmumu sāk aizpildīt brīvi pieejamās tirdzniecības platības no 100-250 kv.m. Rīgas centrā un Vecrīgā ”, ziņo Aigars Zariņš. 

Februārī vidējā nomas maksa birojiem Rīgas centrā 5–7 EUR/kv.m., ārpus centra atsevišķas biroju telpas 3-6 EUR/kv.m. 

 “2010. gada pavasaris iezīmējas ar to, ka turpinās tirgus stabilizēšanās, neparedzot strauju cenu kritumu vai kāpumu. Nelielu cenu kāpumu var ietekmēt ne tik dārgo piedāvājumu trūkums atsevišķos segmentos, taču aktivitāte no pircēju puses nesamazināsies. Pircēji saprot, ka ir īstais laiks, lai iegādātos sev vēlamo mājokli vai investēt brīvos naudas līdzekļus”, prognozē Aigars Zariņš.


FacebookDraugiem.lvTwitterYoutubeLinkedin


Meklēt īpašumu
Darbības:
Īpašuma veids:
Pilsēta/Rajons:
Vieta:
Iela:
Istabu skaits:
Cena:
no līdz
Valūta:
Platība (m²):
no līdz
Balsts ID: