Saņem
jaunākos piedāvājumus!

Preses relīze par 2017.gada septembriIEVĒROJAMI ZEMAIS PIEDĀVĀJUMA LĪMENIS “SPIEŽ” CENAS AUGŠĀ

2017. gadā cenas palielinājušās ievērojami zemā piedāvājuma līmeņa dēļ. Šo pieaugumu, galvenokārt, veicina kvalitatīvā piedāvājuma trūkums. Septembrī piedāvājumu skaits samazinājās gandrīz visos lielākajos Rīgas mikrorajonos - visbūtiskāk Iļģuciemā (-11,2%).

 

Tirgū šobrīd nepietiek tirgus stāvoklim atbilstošu sekundārā tirgus piedāvājumu par cenu 35 000 - 60 000 EUR. Kā viens no būtiskajiem faktoriem, kas ietekmē piedāvājumu, ir lēnais temps jauno projektu būvniecībā. Nekustamo īpašumu tirgus nespēj apmierināt klientu kategoriju, kuri gaida jauno dzīvokļu piedāvājumu un nevēlas dzīvot sērijveida ēkās. Šī situācija un augošais pieprasījums veicina strauju cenu pieaugumu sērijveida dzīvokļu segmentā.

  “Sērijveida dzīvokļu vidējā cena kopš gada sākuma palielinājusies par 6,2%. Pirmajos trīs ceturkšņos visstraujākais dzīvokļu viena kvadrātmetra vidējas cenas pieaugums novērots dzīvokļiem Bolderājā (+11,4%), taču vislēnāk dzīvokļu cenas pieauga Teikā (+ 3,4 %). Šobrīd lielākajā tirgus daļā dominē vietējais patērētājs, kas ir pozitīvs un prognozējums signāls ilgtermiņa tirgus attīstībai. To neapšaubāmi veicinātu arī stabila ekonomiskā, politiskā un demogrāfiskā situācija, taču dotajā brīdī tā neattīstās pietiekamā līmenī”, komentē nekustamo īpašumu kompānijas BALSTS valdes priekšsēdētājs Aigars Zariņš.

2017. gada septembrī sērijveida dzīvokļu vidējās cenas rādītājs sasniedzis 765 EUR/m2. Augstākās sērijveida dzīvokļu cenas ir Teikas rajonā – 895 EUR/m2, taču viszemākās ir Bolderājā – 540 EUR/m2. Rīgas sērijveida dzīvokļu cenu kritums nav novērots, savukārt, minimāls pieaugums 0,06 – 1,02% robežās novērojams lielākajā daļā Rīgas mikrorajonu, centrā un jaunajos projektos. BALSTS indekss pieaudzis par 1 punktu – 178 punkti.

 

  Privātmāju segmentā klientu aktivitāte ir saglabājusies nemainīga. Pircēji galvenokārt interesējas par mūsdienīgām kvalitatīvām savrupmājām vietās ar labu un sakārtotu apkārtējo infrastruktūru, taču šāds piedāvājums par tirgus situācijai atbilstošu cenu ir ierobežots. Pieprasītākās ir mājas platībā līdz 200-250 kvadrātmetriem ar 1000-1200 kvadrātmetrus lielu zemes gabalu.

 

  2017. gada septembrī biroju telpas Rīgas A klases kompleksos nomniekiem tiek piedāvātas par 10-15 EUR/m2 mēnesī. Prestižākajās ēkās biroju noma sniedzas pāri 16-20 EUR/m2 mēnesī. Tiem, kuri vēlas savu biroju izvietot B klases birojā, jāorientējas uz cenu 5 - 10 EUR/m2. Iepriekš minētās nomas likmes norādītas bez apkalpošanas maksas.

 

 

 

Plašāku informāciju iegūsiet:

BALSTS, Lāčplēša iela 41,

Tālr.: + 371 67076191

Fax: + 371 67076199

info@balsts.lv, www.balsts.lv

  

FacebookDraugiem.lvTwitterYoutubeLinkedin


Meklēt īpašumu
Darbības:
Īpašuma veids:
Pilsēta/Rajons:
Vieta:
Iela:
Istabu skaits:
Cena:
no līdz
Valūta:
Platība (m²):
no līdz
Balsts ID: