Saņem
jaunākos piedāvājumus!

Preses relīze par 2017.gada aprīli



DARĪJUMU APJOMS KRĪT, CENAS AUG

Tāpat kā marta mēnesī arī aprīlī cenu pieaugums ir novērojams visos rajonos robežās no 0,12% Teikā līdz straujākajam kāpumam Vecmīlgrāvī – 0,71%, taču centrā un jaunajos projektos cenas palikušas nemainīgas. Vidējā cena par 1 m2 pietuvojas 726 EUR atzīmei. Lai gan dažādi kāpumi, gandrīz vienāda vidējā cena aprīlī bija Purvciema un Imantas sērijveida dzīvokļiem, kur cenu par 1 m2 šķīra tikai 1 EUR, attiecīgi 766 EUR/m2 un 765 EUR/m2. Aplūkojot tabulu, redzam, ka mūsu sērijveida dzīvokļu cenu līderis stabili ir Teikas rajons ar 868 EUR/m2, savukārt pastarīša lomu joprojām “aizstāv” Bolderāja – 494 EUR/m2. BALSTS indekss palielinājies par 1 punktu – 173 punkti.

 

„Neskatoties uz to, ka pēc valdības ziņām Latvijas ekonomika uzrāda spožu izaugsmi, kā arī pēc banku sniegtās informācijas var secināt, ka kreditēšanas apjomi strauji aug, tomēr nekustamā tirgū vēl joprojām tiek novērota nestabilitāte. 2017 gads ir iesācies ar ikmēneša svārstībām. Lai gan pirmajā ceturksnī darījumu skaits ir parādījis izaugsmi, otrais ir iesācies ar kritumu, par 13,7 % salīdzinot ar to pašu periodu pērn. Tradicionāli tie ir saistīti ar nespēju sakrāt pirmajai iemaksai, mazo platību, mājokļu trūkuma dēļ jaunajos projektos, un, protams, nedrīkst nepieminēt mūsu iedzīvotāju skaita sarukumu. Darījumu skaitu ietekmē augošais īres pieprasījums, jo cilvēki grib būt mobili un bieži vien nevar atļauties nopirkt mājokli tur, kur vēlās, bet var to atļauties īrēt”, komentē kompānijas BALSTS valdes priekšsēdētājs Aigars Zariņš.

  Īres dzīvokļu ienesīgums Rīgas mikrorajonos ir augstāks nekā centrā. Jauno projektu ēkās īres cena divistabu un trīsistabu dzīvokļiem ir 400 - 700 EUR mēnesī. Cenu augstākā robeža atbilst ļoti labas kvalitātes dzīvokļiem ar augstvērtīgu telpu apdari. Vienkāršiem sērijveida dzīvokļiem ar agrāk veiktu telpu apdari vidēji īres maksa bija no 200 - 300 EUR mēnesī, savukārt labas kvalitātes sērijveida dzīvokļu, kuros remonts veikts pēdējo 10 gadu laikā, īres maksas amplitūda bija no 350- 450 EUR mēnesī. Lielākais pieprasījums pēc īres dzīvokļiem novērots centram tuvākajos un lielākajos mikrorajonos - Purvciemā, Pļavniekos, Imantā un Āgenskalnā. Turklāt Āgenskalnā novērota īres maksu pieauguma tendence, jo šī apkaime pēdējos gados attīstās un atrodas salīdzinoši tuvu centram.

Vidējā dzīvokļu cena jaunajā projektā Rīgas mikrorajonos šobrīd ir vidēji 1400 EUR/m2.

 

  Nomas likme telpām aprīļa mēnesī palikusi nemainīga, salīdzinot ar marta mēnesi, Rīgas tirdzniecības centros – 15-25 EUR/m2, platībām līdz 100m2 - 30-55 EUR/m2. Vecrīgā 20-50 EUR/m2. Rīgas populārākajās tirdzniecības ielās komercplatību nomas likmes ir 20-40 EUR/m2.

 

 

 

Plašāku informāciju iegūsiet:

BALSTS, Lāčplēša iela 41,

Tālr.: + 371 67076191

Fax: + 371 67076199

info@balsts.lv, www.balsts.lv

  

FacebookDraugiem.lvTwitterYoutubeLinkedin


Meklēt īpašumu
Darbības:
Īpašuma veids:
Pilsēta/Rajons:
Vieta:
Iela:
Istabu skaits:
Cena:
no līdz
Valūta:
Platība (m²):
no līdz
Balsts ID: