Saņem
jaunākos piedāvājumus!

Preses relīze par 2017.gada janvāriDARĪJUMU SKAITS RĪGĀ „KŪST” LĪDZ AR SNIEGU

Jau pašā gada sākumā vidējā kvadrātmetra cena sērijveida dzīvoklim ir minimāli palielinājusies. Augstākās sērijveida dzīvokļu cenas šī gada sākumā ir Teikas rajonā – 865 EUR/m2, taču viszemākās nemainīgi ir saglabājušās Bolderājā – 486 EUR/m2. BALSTS indekss janvārī palielinājies par 1 punktu – 170 punkti.

 

„Šī gada sākumā, salīdzinot ar 2016.gada janvāri, darījumu skaits Rīgā ir samazinājies par 23%. Darījumu skaita kritums Rīgā skaidrojams ar rekordlielo pirkumu - pārdevumu skaitu iepriekšējā gada decembrī (1447 darījumi) un piedāvājuma samazināšanos šī gada janvārī salīdzinājumā ar pagājušā gada decembri, kas rada mazāku rosību nekustamo īpašumu tirgū. Janvāris Rīgas mājokļu tirgū iezīmējis sērijveida dzīvokļu cenas pieaugumu, lai arī minimāli, bet tomēr cenas palielinājušās par 0,22%”, komentē kompānijas BALSTS valdes priekšsēdētājs Aigars Zariņš.

  Janvārī pieprasījums pēc kvalitatīviem īres dzīvokļiem Rīgā vairs tikai nedaudz pārsniedz piedāvājumu, salīdzinot ar 2016.gada decembri. Vislielākais īres dzīvokļu piedāvājums bijis Purvciemā un Āgenskalnā, bet vismazākais – Vecmīlgrāvī un Bolderājā, kur attiecīgi ir vismazākās cenas dzīvokļiem. Tā kā pieprasījums joprojām pārsniedz piedāvājumu, tas ļāvis nedaudz, līdz 3%, paaugstināt īres cenas. Pieprasītākie ir 2 un 3 istabu dzīvokļi, īres maksa mikrorajonos ir vidēji no 5-8 EUR/m2, savukārt centrā - no 7-12 EUR/m2.

Pieprasījumu pēc īres dzīvokļiem galvenokārt nodrošina ārzemju studentu pieplūdums, kuri ierodas Rīgā apmaiņas programmās studiju ietvaros. Ārzemju studentu vidū populārākie ir 2-3 istabu dzīvokļi Rīgas centrā, retāk arī tuvākajos mikrorajonos.

 

  Nomas maksas B klases biroju segmentā ir saglabājušās stabilā līmenī un ir robežās no 7 - 10 EUR/m2. Birojiem par šādu nomas maksu brīvo platību īpatsvars Rīgā ir 5 - 7%. Vidējās apsaimniekošanas izmaksas ir robežās no 0,95 līdz 3,5 EUR/m2. Lielākais pieprasījums ir pēc nelieliem un vidēja lieluma B klases birojiem no 30 - 100 m2 pilsētas centrā vai klusajā centrā par nomas maksu ne augstāku par 8 EUR/m2.

 

 

 

Plašāku informāciju iegūsiet:

BALSTS, Lāčplēša iela 41,

Tālr.: + 371 67076191

Fax: + 371 67076199

info@balsts.lv, www.balsts.lv

  

FacebookDraugiem.lvTwitterYoutubeLinkedin


Meklēt īpašumu
Darbības:
Īpašuma veids:
Pilsēta/Rajons:
Vieta:
Iela:
Istabu skaits:
Cena:
no līdz
Valūta:
Platība (m²):
no līdz
Balsts ID: