Saņem
jaunākos piedāvājumus!

Preses relīze par 2016. gada oktobriNEKUSTAMO ĪPAŠUMU TIRGUS TIKPAT SPĪTĪGS KĀ ZIEMA

Rīgas nekustamo īpašumu tirgu rudens vidū varētu raksturot kā rosīgu. Sērijveida dzīvokļu vidējās cenas turpina pakāpenisku augšupeju, savukārt dzīvokļu piedāvājumu skaits samazinās jau sesto mēnesi pēc kārtas. Potenciālie pircēji izrāda lielu interesi, tomēr lēmumus pieņem nesteidzīgi un apdomīgi.

 

„Kopš 2016. gada sākuma nekustamo īpašumu vidējās cenas ir pieaugušas par vairāk kā 6% - tas ir rādītājs, kuru prognozējām ieraudzīt tikai 2016. gada beigās. Piedāvājuma samazinājums arī nākotnē stimulēs cenu kāpumu, taču tirgū nav novērojamas pārkaršanas pazīmes, jo vidējā cena vēl joprojām ir par 56,3% zemāka nekā tā bija 2007. gada jūlijā, kad vidējā sērijveida dzīvokļu cena bija sasniegusi visu laiku augstāko atzīmi 1620 EUR/m²”, komentē kompānijas BALSTS valdes priekšsēdētājs Aigars Zariņš.

  Oktobrī dzīvokļu piedāvājums mikrorajonos, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, samazinājās par 2,5%. Piedāvājumu skaits turpina samazināties jau sesto mēnesi pēc kārtas. Novērots, ka pašreiz vismazākais piedāvājumu skaits ir tur, kur ir viszemākās cenas – Bolderājā un Vecmīlgrāvī. Tas liecina, ka dzīvokļu īpašniekiem nav tādās finansiālas grūtības, lai viņi būtu spiesti pārdot savus īpašumus par tik zemām cenām, kādas ir attiecīgajos mikrorajonos, un ir gatavi gaidīt tālāku cenu kāpumu.

Sērijveida dzīvokļu vidējās cenas rādītājs sasniedzis 708 EUR/ m². Augstākās sērijveida dzīvokļu cenas ir Teikas rajonā – 855 EUR/ m², taču viszemākās ir Bolderājā – 480 EUR/ m². Rīgas sērijveida dzīvokļu cenu kritums nav novērots, savukārt, minimāls pieaugums 0,14 – 0,4% robežās novērojams lielākajā daļā Rīgas mikrorajonu un centrā. BALSTS indekss pieaudzis par 1 punktu – 167 punkti.

 

  Jauno projektu dzīvokļu segmentā, kas ir orientēti uz vietējo pircēju, aktivitāte saglabājas iepriekšējo mēnešu līmenī. Esošās aktivitātes pamatā ir pievilcīgāki kļuvušie hipotekārās kreditēšanas nosacījumi, gan arī fakts, ka jauna dzīvokļa iegādes hipotekārā kredīta mēneša maksa ir mazāka par dzīvokļu īres maksu. Tomēr novērojams, ka cilvēki, pieņemot lēmumu par jauna mājokļa iegādi un līdzekļu investēšanu tajā, ir samērā piesardzīgi.

  Joprojām izteikti aktīvs ir mājokļu īres tirgus. Pieprasījums pēc dzīvokļiem Rīgas centrā joprojām pārsniedz piedāvājumu. Tas ļauj īres likmes noturēt pašreizējā līmenī un tās pat nedaudz paaugstināt. Mājokļus galvaspilsētas centrā piedāvā par 5-8 EUR/m2. Ja dzīvoklis atrodas vēsturiskajā centrā un tam ir kvalitatīva apdare, tad 10-13 EUR/m2.

 

 

 

Plašāku informāciju iegūsiet:

BALSTS, Lāčplēša iela 41,

Tālr.: + 371 67076191

Fax: + 371 67076199

info@balsts.lv, www.balsts.lv

  

FacebookDraugiem.lvTwitterYoutubeLinkedin


Meklēt īpašumu
Darbības:
Īpašuma veids:
Pilsēta/Rajons:
Vieta:
Iela:
Istabu skaits:
Cena:
no līdz
Valūta:
Platība (m²):
no līdz
Balsts ID: