Saņem
jaunākos piedāvājumus!

Preses relīze par 2015. gada februāriGAIDOT CENU KRITUMU, CILVĒKI NESTEIDZAS IEGĀDĀTIES NEKUSTAMOS ĪPAŠUMUS

Februārī Rīgas sērijveida dzīvokļu cenu kritums 0,13 - 0,72% robežās novērots Teikā, Purvciemā, Pļavniekos un Mežaparkā, bet minimāls pieaugums 0,15 – 0,74% robežās novērojams Juglā, Mežciemā, Vecmīlgrāvī, Ķengaragā un centrā. BALSTS indekss februārī saglabājies nemainīgs – 147 punkti.

 

“Potenciālo pircēju aktivitāte šomēnes ir liela, bet cilvēki nebūt nesteidzas iegādāties nekustamos īpašumus. Pircēju viedokli un tirgus situāciju ietekmē virkne ģeopolitiskie, ekonomiskie faktori un valdības lēmumi, kuru rezultātā nauda nekustamajos īpašumos tiek ieguldīta piesardzīgāk. Pircēji pagaidām veic tirgus izpēti un gaida, kādas konkrētas tirgus tendences iezīmēšanos. Tirgus attīstību varētu veicināt Maksātnespējas likuma grozījumi, kas stājas spēkā no 1. marta - tie būtu kā priekšnoteikums labvēlīgākai kreditēšanai”, komentē nekustamo īpašumu kompānijas BALSTS valdes priekšsēdētājs Aigars Zariņš.

  Dzīvokļiem Rīgas sekundārajā tirgū līdz 70 000 EUR arī turpmāk ievērojams cenas samazinājums netiek prognozēts. Šajā tirgus daļā joprojām dominē vietējais patērētājs ar esošiem naudas uzkrājumiem. Cenu samazinājums gaidāms tikai objektiem, kuri netika orientēti uz vietējo pircēju – Rīgas centrā, Jūrmalā un jauno projektu segmentā.

Februārī aktīvs bijis Rīgas pilsētas dzīvokļu īres segments. Pieprasījuma pieaugumu galvenokārt nodrošināja vietējie un ārzemju studenti, kas meklēja savām prasībām piemērotu mājokli. Studentus visvairāk interesē 3 - istabu dzīvokļi Rīgas centrā vai tuvējā Pārdaugavā labi uzturētās mājās. Par šiem dzīvokļiem studenti, kas parasti apvienojas pa trim līdz četriem, ir gatavi maksāt ap 700 eiro mēnesī.

 

Šobrīd Biroju telpas Rīgas A klases kompleksos nomniekiem tiek piedāvātas par 12-16 EUR/m2 mēnesī. Prestižākajās ēkās biroju noma sniedzas pāri 16-19 EUR/m2 mēnesī. Tiem, kuri vēlas savu biroju izvietot B klases birojā, jāorientējas uz cenu 7-12 EUR/m2. Iepriekš minētās nomas likmes norādītas bez apkalpošanas maksas. Rīgas biroju tirgū vispieprasītākās ir platības, kuras nav lielākas par 200m2.

 

 

 

Plašāku informāciju iegūsiet:

BALSTS, Lāčplēša iela 41,

Tālr.: + 371 67076191

Fax: + 371 67076199

info@balsts.lv, www.balsts.lv

  

FacebookDraugiem.lvTwitterYoutubeLinkedin


Meklēt īpašumu
Darbības:
Īpašuma veids:
Pilsēta/Rajons:
Vieta:
Iela:
Istabu skaits:
Cena:
no līdz
Valūta:
Platība (m²):
no līdz
Balsts ID: