Saņem
jaunākos piedāvājumus!

Preses relīze par 2014. gada novembriNEKUSTAMO ĪPAŠUMU TIRGUS IR NOGAIDOŠĀ POZĪCIJĀ

Novembrī Rīgas sērijveida dzīvokļu cenu kāpums 0,31 – 1,09% robežās konstatēts lielākajā daļā Rīgas mikrorajonu, centrā un jaunajos projektos, bet kritums 0,22% robežās novērojams Bolderājā. BALSTS indekss pieaudzis par vienu punktu un sasniedzis 147 punktus. Nekustamo īpašumu pirkšanas pārdošanas darījumu apjoms turpina kristies – salīdzinot ar oktobri, tas samazinājies par 5%.

 

„Par nekustamā īpašuma tirgus attīstību nākotnē varēs spriest tikai nākamā gada 1. ceturksnī, jo šobrīd Eiropa ir piesardzīga saistībā ar ģeopolitisko situāciju pasaulē, kā arī nerezidentu aktivitātes ir mazinājušās sakarā ar izmaiņām Imigrācijas likumā. Savukārt, vietējos patērētājus piesardzīgus dara gaidāmie grozījumi Maksātnespējas likumā un „Nolikto atslēgu princips”, kurš stāsies spēkā nākamā gada sākumā”, komentē nekustamo īpašumu kompānijas BALSTS valdes priekšsēdētājs Aigars Zariņš.

  Dzīvokļi jaunajos projektos joprojām ir pieprasīti no vietējo pircēju puses. Šis pieprasījums attiecas gan uz dzīvokļiem ar pilno apdari, gan bez tās. Potenciālajiem pircējiem svarīgi, lai būtu pieejama vieta auto novietošanai. Interesenti, kas vēlas iegādāties jaunu mājokli Rīgas mikrorajonos, ir norādījuši cenu orientējoši no 1200 - 1850 eiro/m2. Rīgas centra piedāvājumu cenas ir 1900 – 3900 eiro/m2. Ekskluzīvie mājokļi tiek piedāvāti par 4000 - 6000 eiro/m2.

Pēdējo gadu laikā investoru interese par Rīgas centra neremontētiem namīpašumiem ir ievērojami pieaugusi. Pieaugums noticis saistībā ar nerezidentu interesi iegūt TUA. Taču pēc likumdošanas izmaiņām, potenciālajiem pircējiem nākas saskarties ar nopietnu problēmu – neadekvāti augstām cenām īpašumiem Klusajā centrā un Vecrīgā. Novecojošo ēku īpašniekiem nav līdzekļu, lai tās rekonstruētu paši, taču viņu noteiktās pārdošanas cenas neatbilst šī brīža ekonomiskai situācijai.

 

Jaunajos biroju kompleksos ārpus Rīgas centra ir pieejamas brīvas platības, taču nomnieki joprojām interesējas par iespējam nomāt biroju telpas Rīgas vēsturiskajā centrā. Klienti visbiežāk meklē telpas līdz 200m2. Ja birojam ir labs plānojums un atrašanās vieta, tad šādi B klases piedāvājumi ir pieejami par 9-14 eiro/m2.

 

 

 

Plašāku informāciju iegūsiet:

BALSTS, Lāčplēša iela 41,

Tālr.: + 371 67076191

Fax: + 371 67076199

info@balsts.lv, www.balsts.lv

  

FacebookDraugiem.lvTwitterYoutubeLinkedin


Meklēt īpašumu
Darbības:
Īpašuma veids:
Pilsēta/Rajons:
Vieta:
Iela:
Istabu skaits:
Cena:
no līdz
Valūta:
Platība (m²):
no līdz
Balsts ID: