Saņem
jaunākos piedāvājumus!

Preses relīze par 2014. gada jūlijuJAUNO PROJEKTU ĪPATSVARS TIKAI 27,04%

Rīgas centra jauno dzīvokļu un pilnībā renovēto ēku kvadrātmetra vidējā cena gada pirmajā pusgadā, salīdzinot ar pērnā gada attiecīgo periodu augusi par 9,2%. Turpretī Rīgas mikrorajonos jauno dzīvokļu vidējā cena šādā pašā laika griezumā palielinājusies par 6,5 %. Vismazākais cenu kāpums 1,2% līmenī fiksēts Vecrīgā, kur mājokļu cenas pietuvojušās pirmskrīzes līmenim. Samērā nelielais cenu kāpums saistīts ar to, ka Vecrīga pārtop par vēstures, kultūras un izklaides centru, savukārt, pircēji ir ieinteresēti mierīgākā dzīvojamā vidē ar labu infrastruktūru, tajā skaitā autostāvvietu.

 

„Salīdzinot ar visu Rīgas pilsētas dzīvokļu piedāvājumu, jauno projektu īpatsvars ir tikai 27,04%. Pēdējos gados Rīgas jauno dzīvojamo ēku būvniecību lielā mērā sekmējis maksātspējīgu nerezidentu pieprasījuma pieaugums. Šajā segmentā ir iespējamas cenu korekcijas, ko parādīs rudenī gaidāmās izmaiņas uzturēšanas atļauju sliekšņa paaugstināšanā. Pakāpeniski atdzīvojusies arī uz vietējiem pircējiem orientētu daudzdzīvokļu māju būvniecība, tomēr pieaugums ekonomiskās klases dzīvokļu segmentā nav pietiekams”, komentē nekustamo īpašumu kompānijas BALSTS valdes priekšsēdētājs Aigars Zariņš.

  2014. gada jūlijā Rīgas sērijveida dzīvokļu cenu kāpums 0,12 – 1,78% robežās konstatēts lielākajā daļā Rīgas mikrorajonu, centrā un jaunajos projektos. Cenu kritums 0,13 - 0,37% robežās novērojams Mežaparkā un Vecmīlgrāvī. BALSTS indekss pieaudzis par vienu punktu un sasniedzis 143 punktus.

Rīgas biroju telpu tirgus pēdējā gada laikā attīstījies lēnāk un kļuvis prognozējamāks. Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, nomnieku mainība biroja ēkās ir būtiski samazinājusies. Brīvo telpu īpatsvars ir sasniedzis savu zemāko punktu pēc krīzes periodā, un šobrīd Rīgas A un B klases biroju ēkās pieejami mazliet vairāk nekā 10,00% telpu.

 

 

 

Plašāku informāciju iegūsiet:

BALSTS, Lāčplēša iela 41,

Tālr.: + 371 67076191

Fax: + 371 67076199

info@balsts.lv, www.balsts.lv

  

FacebookDraugiem.lvTwitterYoutubeLinkedin


Meklēt īpašumu
Darbības:
Īpašuma veids:
Pilsēta/Rajons:
Vieta:
Iela:
Istabu skaits:
Cena:
no līdz
Valūta:
Platība (m²):
no līdz
Balsts ID: