Saņem
jaunākos piedāvājumus!

Preses relīze par 2013. gada novembriPROGNOZE - 2014. GADS NEBŪS “PLAKANS”

„Prognozējam, ka 2014. gadā Latvijas nekustamo īpašumu tirgus nebūs tik „plakans” kā šogad. Pirmkārt, ar eiro ieviešanu Latvijas tirgus būs daudz drošāks un pievilcīgāks, jo nepastāvēs valūtas riski. Rietumu investori sāks apsvērt Latviju kā vietu, kur veiksmīgi investēt nekustamajos īpašumos, jo krīzes rezultātā Latvijas nekustamā īpašuma cenas vēl joprojām ir par 64% zemākas nekā 2007.gadā, kad vidējā sērijveida dzīvokļa cena bija sasniegusi augstāko atzīmi. Otrkārt, nākamgad gaidāms darba algas pieaugums, un iedzīvotāju pirktspēja pakāpeniski pieaugs, jo tirgus attīstība pamatā ir balstīta uz vietējo patērētāju spēju iegādāties nekustamo īpašumu. Palielināsies arī potenciālo kredītņēmēju skaits, kuri ar bankas starpniecību spēs iegādāties mājokļus”, skaidro kompānijas BALSTS valdes priekšsēdētājs Aigars Zariņš.

 

2014. gadā komercplatību nomas maksa varētu palielināties no 5 – 10 %, tas skaidrojams ar prognozēto kvalitatīvo biroja telpu deficītu. Jaunu komercplatību pieplūdums tirgū paredzams tikai 2015. gadā, jo attīstītāji nav ieinteresēti uzsākt būvniecību pirms nav noslēgti potenciālo klientu nomas līgumi ilgtermiņā.

  Novembrī dzīvokļu cenu pieaugums 0.13 – 0. 83% robežās raksturīgs Centram, kā arī sērijveida dzīvokļiem Juglā, Purvciemā, Pļavniekos, Vecmīlgrāvī un Imantā . Savukārt, kritums 0.40 – 0.71% diapazonā raksturīgs sērijveida dzīvokļiem Teikā un Āgenskalnā. Novembrī BALSTS indekss nemainīgs – 135.

  Darījumu skaits, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi ir krities par 11%. Šīs rezultāts varētu būt saistīts ar izmaiņām uzturēšanās atļauju likuma izsniegšanā ārvalstu investoriem. Šobrīd novērotā tendence liecina, ka lielāks darījumu skaits noslēgts tieši ar vietējiem pircējiem, savukārt ārzemju klienti nodrošina lielāku ienestās naudas apjomu.

 

 

 

Plašāku informāciju iegūsiet:

BALSTS, Lāčplēša iela 41,

Tālr.: + 371 67076191

Fax: + 371 67076199

info@balsts.lv, www.balsts.lv

  

FacebookDraugiem.lvTwitterYoutubeLinkedin


Meklēt īpašumu
Darbības:
Īpašuma veids:
Pilsēta/Rajons:
Vieta:
Iela:
Istabu skaits:
Cena:
no līdz
Valūta:
Platība (m²):
no līdz
Balsts ID: