Saņem
jaunākos piedāvājumus!

Preses relīze par 2013. gada septembriDARĪJUMI KRĪT

Darījumu skaits iepriekšējā mēnesī samazinājies par 8%. Kritums skaidrojams ar to, ka augusts ir atvaļinājumu mēnesis, kurā tirgus aktivitāte pieklust. Darījumu skaitu ietekmē arī Latvijas finanšu iestāžu noslogotība eiro ieviešanas procesā, kas samazinājusi izsniegto kredītu skaitu.

 

Rudens sākumā palielinājies pieprasījums pēc īres dzīvokļiem. Šo izmaiņu izraisījis mācību gada sākums, kad studenti aktīvi meklē vietu, kur apmesties. Pieaudzis arī dzīvokļu piedāvājums – to ietekmē tirgū ienākošās īres dzīvokļu mājas. Īres maksas pilnībā rekonstruētās ēkās un Vecrīgas jaunajos projektos sniedzas līdz 14-15 EUR/m2 mēnesī, Klusajā centrā 11-13 EUR/m2, Tuvējā centrā 11-12 EUR/m2, bet Tālajā centrā 7-8 EUR/m2 mēnesī. Ja runa iet par īres dzīvokļiem neremontētās mājās, tad cena samazinās attiecīgi par 2-5 EUR/m2 mēnesī.

  2013. gadā raksturīga arvien pieaugoša interese par labas kvalitātes jaunbūvēm Rīgā un Pierīgā. Zemesgrāmatas dati liecina, ka šajā sektorā darījumu skaits ir palielinājies aptuveni par 30%. Potenciālos pircējus interesē mājas ar platību līdz 200 m2 un cenu līdz 150 000 EUR. Labas kvalitātes māju par adekvātu cenu piedāvājumā nav daudz. Vai nu cena tiek uzpūsta, vai arī klibo mājas kvalitāte. Novērots, ka pircēji lielāku uzmanību pievērš tieši banku kompāniju piedāvājumā esošajām mājām. Šādā gadījumā ir iespējami pievilcīgāki pirkuma kreditēšanas nosacījumi.

  Līdz ar brīvo platību samazināšanos pakāpeniski aug komercplatību nomas maksas. Vidējā nomas maksa A tipa birojiem ir sasniegusi 12-15 EUR/m2 atzīmi. Turpretī B klases birojus raksturo maksa 8-11 EUR/m2. Tirgū vērojams kvalitatīvu platību trūkums, taču attīstītāji nesteidzas ar jaunu objektu būvniecību. Komercplatību segmentā lielākās aktivitātes gaidāmas 2015. - 2017. gadā.

 

 

 

Plašāku informāciju iegūsiet:

BALSTS, Lāčplēša iela 41,

Tālr.: + 371 67076191

Fax: + 371 67076199

info@balsts.lv, www.balsts.lv

  

FacebookDraugiem.lvTwitterYoutubeLinkedin


Meklēt īpašumu
Darbības:
Īpašuma veids:
Pilsēta/Rajons:
Vieta:
Iela:
Istabu skaits:
Cena:
no līdz
Valūta:
Platība (m²):
no līdz
Balsts ID: