Saņem
jaunākos piedāvājumus!

Preses relīze par 2013. gada jūlijuJŪLIJĀ PIEAUDZIS DARĪJUMU SKAITS

Jūlijā Rīgas mājokļu tirgū pieprasījums ir paaugstināts: pieaug gan piedāvājumu, gan darījumu skaits. Salīdzinot ar 2012. gada jūlija mēnesi, tas ir pieaudzis par 18%, sasniedzot 1192 darījumus mēnesī.

 

Galvaspilsētas mikrorajonos 90% pircēju ir vietējie iedzīvotāji. Latviešiem ir atšķirīga pieeja darījumiem, tie norit ilgāk un par zemākām cenām. Ar ārzemniekiem ir vieglāk, viņi atbrauc uz divām trim dienām,un nereti šajās dienās pagūst arī nokārtot darījumu, vai arī tiek atstāta pilnvara, kas ļauj nopirkt objektu uz viņu vārda, ja nekustamais īpašums un tā cena viņu apmierina. Turpretim, ārzemnieki nevēlas nodarboties ar remontdarbiem. Potenciālie pircēji ir gatavi maksāt par tiešām kvalitatīvu mājokļu tirgus produktu. Lielākā daļa klientu priekšroku mājokļiem, uz kuriem var uzreiz pārcelties dzīvot. Tādēļ piedāvājumi no banku portfeļiem par vidējām tirgus cenām ir mazāk populāri, jo parasti šie objekti ir sliktākā stāvoklī.

  Rīgā novērojama tendence, ka ir praktiski neiespējami atrast izremontētu vienistabas vai divistabas sērijveida dzīvokli mājā, kas uzbūvēta labā vietā un maksātu 600 Eur/m2. Līdz 2013. gada beigām sērijveida dzīvokļu cenas varētu pakāpt vēl par 3 %. Arī Rīgas centra nekustamie īpašumi un jaunie projekti līdz 2013. gada beigām pieņemsies cenā.

  Jūlijā nekustamo īpašumu tirgus cenu situācijā ir gan kāpumi, gan kritumi. Pieaugums 0.08 – 0.34% robežās raksturīgs Centram, Jaunajiem projektiem, kā arī sērjveida dzīvokļiem Juglā, Purvciemā, Pļavniekos, Vecmīlgrāvī, Āgenskalnā un Zolitūdē. Savukārt, samazinājums 0.21 – 0.26% diapazonā raksturīgs sērijveida dzīvokļiem Mežaparkā un Ķengaragā. BALSTS indekss pakāpies par vienu punktu – 133.

  Komercplatību segmentā vēl joprojām aktīvs ir noliktavu un ražošanas telpu pieprasījums. Vislielākais pieprasījums ir pēc telpām uz nomu platībās no 500 līdz 1000 kvadrātmetriem. Komerczemju piedāvājums joprojām ievērojami pārsniedz pieprasījumu, taču cenas sāk tuvoties tirgus cenu līmenim.

 

 

 

Plašāku informāciju iegūsiet:

BALSTS, Lāčplēša iela 41,

Tālr.: + 371 67076191

Fax: + 371 67076199

info@balsts.lv, www.balsts.lv

  

FacebookDraugiem.lvTwitterYoutubeLinkedin


Meklēt īpašumu
Darbības:
Īpašuma veids:
Pilsēta/Rajons:
Vieta:
Iela:
Istabu skaits:
Cena:
no līdz
Valūta:
Platība (m²):
no līdz
Balsts ID: