Saņem
jaunākos piedāvājumus!

Preses relīze par 2013. gada aprīliVAI MĒS BŪSIM ĀTRĀKI PAR KAIMIŅIEM?

Nekustamo īpašumu kompānija BALSTS ir spērusi pirmos soļus, lai Latvija līdz šī gada 1. jūlijam pārietu uz nekustamo īpašumu vērtējumu piegādi bankai elektroniskā veidā. Mēs aizsāksim radikālākās pārmaiņas, kādas jebkad bijušas nekustamo īpašumu vērtējumu nozarē.

 

Elektroniskā vērtējuma ieviešana dotu mums daudzus ieguvumus. Pirmkārt, tas būtu ekoloģiskāk un videi draudzīgāk. Katru gadu pasaule zaudē ap 14 miljoniem ha mežu. Pietam, 19% nocirsto mežu izmanto papīra ražošanai. Globālais papīra patēriņš pēdējo 50 gadu laikā ir pieaudzis sešas reizes. Ir aprēķināts, ka uz vienu iedzīvotāju pasaulē vidēji patērē 51 kg papīra gadā. Ja mēs ietaupītu 1 tonnu makulatūras, tad tiktu saglabāti 12 – 14 pieauguši koki, kas jau būtu liels solis uz priekšu, lai pasaule kļūtu zaļāka. Ekoloģiskais aspekts nav vienīgā priekšrocība, jo ieviešot elektronisko vērtējumu daudzi ikdienas procesi kļūtu daudz ātrāki, ērtāki, pieejamāki un drošāki.

  Igaunijā jau vairākus gadus ir ieviests e - vērtējums. Tā kā igauņu darbības bankās un citās iestādēs pārsvarā norisinās elektroniski, tad viss šis process ir kļuvis par ikdienu un nesagādā nekādas grūtības. Arī Lietuvā ir notikusi daļēja pāreja uz elektronisko vērtējumu. Ir tikai laika jautājums, kad lietuvieši ieviesīs to pavisam, bet vai mēs būsim ātrāki par mūsu kaimiņvalsti?

Latvijā e – paraksts darbojas jau pāris gadus, taču plašā mērogā to vēl neizmanto. E – dokumenta parakstīšanas process pirmajā brīdī liekas kā cietais rieksts, bet, lēnām to izpētot, viss neliekas tik ļoti sarežģīts. Mēs šo ideju jau esam apsprieduši ar Latvijas banku pārstāvjiem un kopā centīsimies rast īstos risinājumus, lai pēc iespējas ātrāk elektroniskais vērtējums varētu sākt funkcionēt.

 

 

 

Plašāku informāciju iegūsiet:

BALSTS, Lāčplēša iela 41,

Tālr.: + 371 67076191

Fax: + 371 67076199

info@balsts.lv, www.balsts.lv

  

FacebookDraugiem.lvTwitterYoutubeLinkedin


Meklēt īpašumu
Darbības:
Īpašuma veids:
Pilsēta/Rajons:
Vieta:
Iela:
Istabu skaits:
Cena:
no līdz
Valūta:
Platība (m²):
no līdz
Balsts ID: