Saņem
jaunākos piedāvājumus!

Preses relīze par 2013. gada februāriGAIDĀM JAUNUS PAVĒRSIENUS

Februāris šogad nekustamo īpašumu tirgū bijis kluss un bez ievērojamām cenu izmaiņām. Tomēr BALSTS indekss palielinājies par vienu punktu, sasniedzot 131.

 

Salīdzinājumā ar pērnā gada februāri, kvadrātmetra vidējā cena ir paaugstinājusies par 1,1%. Bet, lai gan cenai jau pāris mēnešus ir tendence minimāli pieaugt, tomēr 2 gadu garumā tā nav būtiski mainījusies.

  2013. gada februārī cenu kāpums 0,07 - 0,52% robežās raksturīgs Centrā, Jaunajos projektos, Teikā, Juglā, Purvciemā, Bolderājā, Āgenskalnā un Imantā. Taču Pļavniekos, Mežciemā un Ķengaragā cenu kritums svārstās no 0,21 – 0,58%. Rīgas sērijveida dzīvokļu vidējā kvadrātmetra cena februarī salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi palielinājusies par 0,2% un sastāda 580 eiro. Arī Balsts indekss pieaudzis un sasniedzis 131 punktu.

„Sērijveida dzīvokļu pircēji pašlaik galvenokārt vēlas iegādāties īpašumus labā stāvoklī, lai tajos nav jāveic nozīmīgi remontdarbi. Tomēr dzīvokļu piedāvājums par īpašuma kvalitātei un tirgus situācijai atbilstošu samaksu ir ierobežots. Novērojam, ka pircējs, apzinoties, ka dzīvokļu cenu līmenis ir nemainīgs , nesteidzas ar lēmuma pieņemšanu”, skaidro kompānijas BALSTS vadītājs Aigars Zariņš.

Jauno projektu segmentā februārī pircēju aktivitāte saglabājusies nemainīga. Lielākā interese ir par pilnībā jauniem projektiem. Pieprasītākie ir 2 līdz 3 istabu dzīvokļi ar vidējo cenu no 1150 līdz 1300 eiro par vienu kvadrātmetru.

Šomēnes pieprasījums pēc komerctelpu nomas nav sarucis, tādēļ pavisam drīz var iestāties objektu deficīts. Tas viennozīmīgi izraisīs arī nomas maksas paaugstināšanos par 10 – 15%. Telpu piepildījums Rīgas aktīvajā centrā jau pagājšgad tuvojās 90% robežai. Turklāt Klusajā centrā nav daudz telpu, kuru apakšējie stāvi būtu piemēroti komercdarbībai. Audzis arī tirdzniecības centru telpu aizpiepildījums, brīvās telpas pārsvarā atrodas augšējos stāvos un „klusajos stūros”.

 

 

 

Plašāku informāciju iegūsiet:

BALSTS, Lāčplēša iela 41,

Tālr.: + 371 67076191

Fax: + 371 67076199

info@balsts.lv, www.balsts.lv

  

FacebookDraugiem.lvTwitterYoutubeLinkedin


Meklēt īpašumu
Darbības:
Īpašuma veids:
Pilsēta/Rajons:
Vieta:
Iela:
Istabu skaits:
Cena:
no līdz
Valūta:
Platība (m²):
no līdz
Balsts ID: