Saņem
jaunākos piedāvājumus!

Preses relīze par 2013. gada janvāriVAI KLUSUMS PIRMS VĒTRAS ?

Janvāris arī šogad nekustamo īpašumu tirgū bijis kluss, mierīgs un bez ievērojamām cenu svārstībām. Tomēr BALSTS indekss palielinājies par vienu punktu, sasniedzot 130.

 

Pērn nekustamo īpašumu tirgus piedāvājumu ievērojami bagātināja banku meitasuzņēmumu pārņemtie īpašumi. Tas 2012.gadā izraisīja darījumu skaita pieaugumu par 20-35 %, un arī nav veicinājis sērijveida dzīvokļu cenas, 2012.gadā tās palielinājušās tikai par vidēji 2,5 %. Paredzams, ka 2013.gadā atsavināto īpašumu piedāvājums varētu tikai pieaugt, būtiski ietekmējot gan tipveida, gan jauno projektu dzīvokļu tirgu.

  Arvien izteiktāka būs tipveida dzīvokļu segmentēšanās – īpašumam ar labu tehnisko stāvokli, labu atrašanās vietu un kvalitatīvu apsaimniekošanu cenas saglabāsies tagadējā līmenī vai nedaudz pieaugs. Savukārt, sliktā stāvoklī esošo dzīvokļu cenas samazināsies. Jauno projektu segmentā šobrīd cenas lēnām tiecas uz pastāvīgu pakāpenisku pieaugumu. Pagājušā gada laikā vidēji cena ir kāpusi par 17%.

Arī īres tirgus veicinās darījumu skaita pieaugumu. Šobrīd kvalitatīvu īres dzīvokļu deficīta un īpašumu iegādes finansējuma trūkuma dēļ ir ievērojami pieaugusi īres maksa. Cilvēki šī faktora ietekmē sāk biežāk apsvērt mājokļa iegādi, nevis īres iespējas.

Janvāra mēnesī sērijveida dzīvokļu tirgū notikušas nelielas svārstības - Rīgas mikrorajonos, centrā un jaunajos projektos ir vērojams gan minimāls pieaugums, gan kritums. Jaunajos projektos, Juglā, Pļavniekos, Ziepniekkalnā, Imantā, Zolitūdē un dzīvokļiem Vecmīlgrāvī raksturīgs 0.17 - 0.67 % cenu kāpums. Taču Centrā, Mežaparkā, Mežciemā un Bolderājā cenu kritums svārstās no 0.08 - 0.67%. Šomēnes Balsts indekss pieaudzis un sasniedzis 130 punktus.

Komercplatību tirgū vidējās nomas maksas noslēgtajos darījumos kopš 2012. gada sākuma nav būtiski mainījušās. Tomēr, piemērotu objektu trūkuma dēļ, tuvākajā laikā varētu izveidoties telpu deficīts. Tā rezultātā gaidāms nomas maksas pieaugums – A klases birojiem 11-14 EUR/m2, B klases birojiem 7 - 10 EUR/m2. Dotajā brīdī vislielākā interese lielo nomnieku starpā novērojama tieši Skanstes ielas apvidū, taču vidējie nomnieki priekšroku devuši pilsētas centram.

 

 

 

Plašāku informāciju iegūsiet:

BALSTS, Lāčplēša iela 41,

Tālr.: + 371 67076191

Fax: + 371 67076199

info@balsts.lv, www.balsts.lv

  

FacebookDraugiem.lvTwitterYoutubeLinkedin


Meklēt īpašumu
Darbības:
Īpašuma veids:
Pilsēta/Rajons:
Vieta:
Iela:
Istabu skaits:
Cena:
no līdz
Valūta:
Platība (m²):
no līdz
Balsts ID: