Saņem
jaunākos piedāvājumus!

Preses relīze par 2012. gada decembri.Ko šogad pirks vairāk – drēbes vai mājas?

Kopš 2012. gada sākuma cenas vidēji pieaugušas par 2,5%. Arī Balsts indekss sasniedzis 129 punktus, kas skaidrojams ar klientu pirktspējas un darījumu skaita palielināšanos. Pēc Rīgas nodaļas zemesgrāmatas datiem darījumu skaits Rīgas pilsētā 2012. gada laikā ir pieaudzis par 7,3%.  

 

Dzīvokļu piedāvājumam pirmajā pusgadā bijusi tendence pieaugt un otrajā pusgadā tas stabilizējas. Tomēr kopumā piedāvājuma līmenis ir līdzīgs kā 2011.gada nogalē. Dzīvokļu piedāvājumu un darījumu cenas vērtējamas kā stabilas. Šobrīd nav nekādas pazīmes par sērijveida dzīvokļu tirgus izmaiņām tuvākajā nākotnē, tādēļ šis būtu piemērots laiks gan sērijveida dzīvokļu iegādei, gan pārdošanai.

  Rīgas aktīvajā centrā gada nogalē dzīvokļu pārdošanas vidējās cenas bija no 800 līdz 1300 eiro par vienu kvadrātmetru, tuvajā centrā – vidēji no 1200 līdz 1900 eiro par vienu kvadrātmetru. Tiem dzīvokļiem, kuru vidējā pārdošanas cenas ir ap 800 eiro kvadrātmetrā pir slikts stāvoklis. Lai tos savestu dzīvošanai atbilstošā kārtībā, tie prasa lielus papildus ieguldījumus. Lielākā daļa no šādiem dzīvokļiem atrodas pagalma mājās. Visievērojamākais vidējās dzīvokļu m² cenas izmaiņas Rīgas mikrorajonos kopš 2012.gada sākuma vērojams Juglā ( +4.6%), taču visniecīgākais pieaugums vērojamas Zolitūdē - +0.5%.

Decembra mēnesī dzīvokļu cenu tirgus pārskatā notikušas nelielas svārstības - Rīgas mikrorajonos, centrā un jaunajos projektos ir vērojams gan minimāls pieaugums, gan kritums. Jaunajos projektos, Juglā un dzīvokļiem Mežaparkā raksturīgs 0.28 - 0.38% cenu kāpums. Taču Pļavniekos, Vecmīlgrāvī, Bolderājā un Imantā cenu kritums svārstās no 0.18 - 0.54%. Šomēnes Balsts indekss pieaudzis un sasniedzis 129 punktus.

„2013.gadā ievērojamas cenu izmaiņas netiek prognozētas. Gads būs bez nozīmīgām svārstībām un maksimālais cenu pieaugums nekustamo īpašumu tirgū varētu sasniegt 5%. Tas skaidrojams ar Latvijas iedzīvotāju finansiālās stabilitātes stabilizēšanos, tadējādi palielināsies arī potenciālo kredītņēmēju skaits, kuri ar bankas starpniecību spēs iegādāties dzīvokļus” , skaidro kompānijas BALSTS vadītājs Aigars Zariņš.

Komercplatību nomas maksa varētu palielināties no 5 – 10 %, tas skaidrojams ar prognozēto kvalitatīvo biroja telpu deficītu. Bet tā kā būvniecības attīstība un klientu interese par objektiem sāk palielināties arvien vairāk, tad izaugsme nekustamo īpašumu tirgū prognozējama 2014.gadā.

 

 

 

Plašāku informāciju iegūsiet:

BALSTS, Lāčplēša iela 41,

Tālr.: + 371 67076191

Fax: + 371 67076199

info@balsts.lv, www.balsts.lv

  

FacebookDraugiem.lvTwitterYoutubeLinkedin


Meklēt īpašumu
Darbības:
Īpašuma veids:
Pilsēta/Rajons:
Vieta:
Iela:
Istabu skaits:
Cena:
no līdz
Valūta:
Platība (m²):
no līdz
Balsts ID: