Saņem
jaunākos piedāvājumus!

Preses relīze par 2012. gada februāri


BALSTS INDEKSS FEBRUĀRĪ 126 

BALSTS indekss februārī ir 126. Par 0,8% pieaugusi cena sērijveida dzīvokļiem mikrorajonos. Aktivizējies privātmāju segments – aug gan pieprasījums, gan piedāvājums. Īres cenas nepietiekamā piedāvājuma rezultātā turpina augt – pieaugums februārī – 1,5%. Īres līgumu termiņi kļūst garāki.
„BALSTS indekss 2012.gada februārī pieaudzis par 1 punktu un ir 126. Vidējā cena dzīvokļiem Rīgas centrā ir stabila – 1210 Eur/m2, dzīvokļiem mikrorajonos tā ir pieaugusi par 0,8% un ir 605 Eur/m2,” skaidro kompānijas BALSTS vadītājs Aigars Zariņš. 

„Dzīvokļu segmentā aktivizējušies vietējie Latvijas iedzīvotāji, februāra mēnesī lielākā interese bijusi par dzīvokļiem mikrorajonos, visvairāk Purvciemā. Potenciālie pircēji dod priekšroku Purvciemam, jo šis mikrorajons ir salīdzinošu tuvu centram, taču cenas ir ievērojami zemākas nekā, piemēram, Teikā. Pamatā cilvēkus interesē 2 – 3 istabu dzīvokļi, par kuriem tie gatavi maksāt līdz 40 000 Eur. Situācija Rīgas centrā nav mainījusies, interese par centra dzīvokļiem palikusi nemainīga, arī cenas ir stabilas,” situāciju dzīvokļu segmentā komentē Aigars Zariņš. 

 „2012.gada februārī tika novērots intereses pieaugums privātmāju segmentā. Lielākā interese bijusi par nelielām un ekonomiskām mājām. Pircēji par šādiem īpašumiem gatavi maksāt līdz 150 000 Eur, taču šī cena neatbilst reālajai tirgus situācijai. Privātmāju īpašnieki šādus objektus tirgū piedāvā cenu robežās no 180 000 līdz 200 000 Eur, kā rezultātā pastiprinātā interese neveicina darījumu skaita pieaugumu privātmāju segmentā. Tirgū vairāk sāk parādīties privātmāju piedāvājumi ar labu atrašanās vietu un tirgus situācijai atbilstošām cenām, bet piedāvājums vēl nav pietiekams,” secina kompānijas BALSTS vadītājs.

„Tirgū turpina trūkt īres dzīvokļu, pie tam, nepietiekamais piedāvājums ir ne tikai lētajiem dzīvokļiem, bet arī kvalitatīviem un ekskluzīviem objektiem. Īres dzīvokļu deficīta dēļ cenas turpina pieaugt, februārī pieaugums sasniedzis 1,5%. Cenu pieauguma rezultātā izīrētāji reizēm savus īpašumus novērtē virs tirgus cenas, tādēļ, neskatoties uz objektu trūkumu, šie piedāvājumi nav konkurētspējīgi un neieinteresē potenciālos īrniekus. Pēdējā laikā novērota tendence īres līgumus parakstīt ne tikai uz gadu, bet gan uz daudz ilgāku periodu, pat līdz 5 gadiem,” īres tirgu komentē Aigars Zariņš. 

Plašāku informāciju iegūsiet: 
BALSTS, 
Audēju iela 8, 
Tālr.: + 371 67076191 
Fax: + 371 67076199 
info@balsts.lv, www.balsts.lv
FacebookDraugiem.lvTwitterYoutubeLinkedin


Meklēt īpašumu
Darbības:
Īpašuma veids:
Pilsēta/Rajons:
Vieta:
Iela:
Istabu skaits:
Cena:
no līdz
Valūta:
Platība (m²):
no līdz
Balsts ID: