Saņem
jaunākos piedāvājumus!

Preses relīze par 2011.gada augustu


GADA NOGALĒ GAIDĀMS CENU PIEAUGUMS

Pēc nekustamo īpašumu kompānijas BALSTS veiktajiem novērojumiem, secinām, ka vasarā ne vien samazinājusies klientu aktivitāte, bet arī kritušas cenas nekustamajam īpašumam Rīgā. Pretēja situācija vērojama Jūrmala – tur nekustamā īpašuma cenas augušas. 2011.gada pēdējā ceturksnī prognozējam nozīmīgāko cenu pieaugumu pēdējo 12 mēnešu periodā.

Augusta sākumā ziņojām, ka īres cenas Rīgā kāpušas nepietiekamā piedāvājuma rezultātā. Pretēja situācija ir ar pārdošanas cenām. Ja centrā cenu svārstības ir nenozīmīgas, tad tādos mikrorajonos kā Vecmīlgrāvis, Bolderāja, Ķengarags cenu kritums vasaras periodā iezīmējies daudz straujāks. Šobrīd vidējā cena sekundārā tirgus dzīvokļiem ir 600 Eur/m2, salīdzinot ar jūliju cenas kritušas par 0,15%,” komentē kompānijas BALSTS vadītājs Aigars Zariņš.

 

Pavisam cita situācija atspoguļojas Jūrmalas nekustamo īpašumu tirgū. Nekustamā īpašuma cenas gada laikā tur pieaugušas par aptuveni 20 %. Lielāks cenu pieaugums ir ekskluzīvajiem projektiem, kur tas sasniedz līdz pat 30%. Īres cenu kāpums Jūrmalā vērojams gandrīz katru vasaru – gan vietējie, gan ārzemju iedzīvotāji vasaras sezonu izvēlas pavadīt pie jūras, pieprasījums palielinās, attiecīgi pieaug arī cenas. Savukārt pārdošanas cenu kāpums skaidrojams ar lielo interesi par uzturēšanās atļaujām – jūlija mēnesī vien tikušas reģistrētas 97 uzturēšanās atļaujas. Šī gada laikā uzturēšanas atļauju noformēšanai, izmantojot nekustamā īpašuma iegādi, iztērēti gandrīz 60 miljoni latu. Vēl viens iemesls cenu kāpumam Jūrmalā ir ierobežotais piedāvājums. Krievijas un tās kaimiņvalstu iedzīvotāji uzturēšanās atļauju iegūšanai vairāk izvēlas iegādāties īpašumus Jūrmalā nevis Rīgā, un zemā piedāvājuma un pieaugošā pieprasījuma rezultātā aug arī nekustamā īpašuma cenas.

 

„2011.gada pirmā daļa nekustamo īpašumu tirgū raksturojama kā „stagnācija”. Līdz ar rudens iestāšanos prognozējam gan klientu aktivitātes pieaugumu, gan nelielu dzīvokļu cenu pieaugumu Rīgas centrā un centram tuvajos mikrorajonos. Augusta beigās ir manāmi palielinājusies klientu aktivitāte, palielinājies interneta apmeklējumu skaits dažādos nekustamā īpašuma portālos, palielinājies ienākošo zvanu skaits – strauji pieaug interese no pircēju puses. Izvērtējot šo paaugstināto interesi augusta beigās gan pēc komercobjektu nomas, gan dzīvokļu iegādes, prognozējam, ka šī gada pēdējā ceturksnī varētu būt nozīmīgākais nekustamā īpašuma cenu pieaugums pēdējo 12 mēnešu periodā,” nekustamo īpašumu tirgu vērtē Aigars Zariņš.

         

 

Plašāku informāciju iegūsiet:

BALSTS, Audēju iela 8,

Tālr.: + 371 67076191

Fax: + 371 67076199

info@balsts.lv, www.balsts.lv

FacebookDraugiem.lvTwitterYoutubeLinkedin


Meklēt īpašumu
Darbības:
Īpašuma veids:
Pilsēta/Rajons:
Vieta:
Iela:
Istabu skaits:
Cena:
no līdz
Valūta:
Platība (m²):
no līdz
Balsts ID: