Saņem
jaunākos piedāvājumus!

Preses relīze par 2011.gada jūniju


JŪLIJS NESĪS ĪRES CENU PIEAUGUMU


2011.gada 1.pusgads bijis stabils un vienveidīgs gan cenu ziņā, gan klientu aktivitātes ziņā. Lielāka interese bijusi tikai no Krievijas un bijušo NVS valstu iedzīvotāju puses. Taču, vasaras vidū – jūlijā – prognozējam krasu īres cenu pieaugumu, kas būs saistīts ar Krievijā u.c. austrumos dzīvojošo pastiprināto interesi par īres objektiem Rīgas centrā, Vecrīgā un Jūrmalā.

2011.gada 1. pusgads, kā plānots, bijis stabils un vienveidīgs – ne tikai cenas saglabājušās vienā līmenī, bet arī klientu aktivitāte un uzvedība bijusi nemainīga. Savā ziņā 1.pusgadu var vērtēt kā „stagnāciju” nekustamo īpašumu tirgū – pirmo reizi kopš 2007.gada cenas saglabājušās nemainīgas 6 mēnešus ilgi. 


Vienīgais fakts, kas bijis uzmanības vērts – salīdzinot ar vietējo Latvijas iedzīvotāju interesi, kas bijusi nemainīga, ievērojām pastiprinātu aktivitāti no Krievijas un bijušo NVS valstu iedzīvotāju puses. Lai gan, vērtējot reāli notikušos darījumus, nav redzams pieaugums jau kopš gada sākuma, tomēr ārvalstu iedzīvotāju interese ir bijusi lielāka nekā iepriekš, kas ļauj cerēt uz tirgus straujāku aktivizēšanos tuvākajā nākotnē. Šos cilvēkus pamatā interesē dzīvokļi jaunajos projektos, kā arī dzīvokļi renovētās mājās. Viņi izvēlas kvalitāti, nav ieinteresēti īpašumos ar nepabeigtu apdari, kuros jāiegulda līdzekļi un laiks. Jau kādu laiku jūtams labu piedāvājumu trūkums – pieprasījums manāmi pārsniedz piedāvājumu.


Sakarā ar starptautiskā jauno mūziķu konkursa „Jaunais Vilnis” tuvošanos jau tagad ir vērojama lielāka interese par labiem un ekskluzīviem īres objektiem. Pastiprinātās intereses rezultātā var tikt mākslīgi paaugstinātas īres cenas, īpaši tas varētu atspoguļoties Jūrmalas tirgū, daļēji arī Rīgas centrā un Vecrīgā. Protams, atskatoties uz pagājušā gada notikumiem, pilnīgi reāli ir konkursa „Jaunais Vilnis” laikā vienas nedēļas garumā atpelnīt gada īres maksu, jo par dažām mājām labā stāvoklī pie jūras pirms gada tika piedāvāti pat 20 000 Eur nedēļā. Prognozējam arī darījumu skaita pieaugumu īres segmentā, taču tas nebūs tik nozīmīgs, lai pārsteigtu. Īres cenām būtu jāatgriežas iepriekšējā līmenī vasaras sezonas beigās, ja tā būs silta, pretējā gadījumā cenu kritums var sākties uzreiz pēc konkursa “Jaunais Vilnis” noslēguma.


Plašāku informāciju iegūsiet:

BALSTS, Audēju iela 8,

Tālr.: + 371 67076191

Fax: + 371 67076199

info@balsts.lv, www.balsts.lv


FacebookDraugiem.lvTwitterYoutubeLinkedin


Meklēt īpašumu
Darbības:
Īpašuma veids:
Pilsēta/Rajons:
Vieta:
Iela:
Istabu skaits:
Cena:
no līdz
Valūta:
Platība (m²):
no līdz
Balsts ID: