Saņem
jaunākos piedāvājumus!

Preses relīze par 2011.gada maiju


IZMAIŅAS LIKUMDOŠANĀ PALIELINĀS AKTIVITĀTI NEKUSTAMO ĪPAŠUMU TIRGŪ RĪGAS CENTRĀ, MEŽAPARKĀ UN JŪRMALĀ

Nekustamā īpašuma tirgū jau ilgāku periodu vērojama stabilitāte. Vai pastāv iespēja, ka izmaiņas likumdošanā varētu mainīt esošo situāciju? 

„Jāsaka, ka runas par krasu tirgus aktivizēšanos ir stipri vien pārspīlētas. Protams, ir vērojama pastiprināta interese no nerezidentu puses, taču uz kopējā fona izmaiņas nav manāmas. Darījumu skaits auga no gada sākuma līdz martam, kopumā palielinoties uz pusi, taču nu jau 3 mēnešus tas stabili turas vienā līmenī. Šis, kā plānots, ir stabilizācijas gads,” situāciju tirgū vērtē Aigars Zariņš.

            Līdz šim nerezidenti varēja iegūt uzturēšanās atļauju, ja iegādājās īpašumu Latvijā par vismaz 150 000 Eur. Taču šobrīd ir atbalstīti grozījumi Imigrācijas likuma 23.panta pirmās daļas 29.punktā, papildinot to ar noteikumu, ka īpašuma kadastrālajai vērtībai jābūt vismaz 30 000 Ls, ja tas atrodas Rīgas plānošanas reģionā vai republikas pilsētā.

           „Kad izmaiņas likumā stāsies spēkā, tas novirzīs nerezidentu interesi uz vērtīgākiem īpašumiem, jo automātiski liegs iegādāties mājokļus, kas atrodas mikrorajonos, sērijveida mājās. Pieaugs pieprasījums pēc mājokļiem Rīgas centrā, Mežaparkā un Jūrmalā. Tā rezultātā cenas iepriekš minētajās vietās varētu augt. Šobrīd Jūrmalā cenas ir mākslīgi sakāpinātas - vidējā cena dzīvokļiem kvadrātmetrā ir gandrīz uz pusi lielāka nekā ekskluzīviem objektiem Rīgas centrā, pieprasījums tur ir augsts, taču reāli notiek maz darījumu. Palielināta nerezidentu interese par nekustamo īpašumu Jūrmalā varētu attaisnot šo cenu kāpumu,” komentē nekustamo īpašumu kompānijas BALSTS vadītājs Aigars Zariņš.

           Īres tirgū ir pieprasījums pēc kvalitatīviem objektiem, taču cilvēki nav gatavi maksāt to cenu, kas ir norādīta, cenšas to nokaulēt. Kopumā cenas nav mainījušās, vērojama stabilitāte.

           Vidējā cena dzīvokļiem centrā svārstās no 1000 līdz 1500 Eur/m2, atkarībā no dzīvokļa stāvokļa un atrašanās vietas. Klusajā centrā un Vecrīgā vidējā cena dzīvokļiem ir 1800 – 2000 Eur/m2.

            Komercsegmentā saglabājas paaugstināta interese par telpām pirmajos stāvos vietās ar aktīvu gājēju plūsmu.

 

Plašāku informāciju iegūsiet:

BALSTS, Audēju iela 8,

Tālr.: + 371 67076191

Fax: + 371 67076199

info@balsts.lv, www.balsts.lv

FacebookDraugiem.lvTwitterYoutubeLinkedin


Meklēt īpašumu
Darbības:
Īpašuma veids:
Pilsēta/Rajons:
Vieta:
Iela:
Istabu skaits:
Cena:
no līdz
Valūta:
Platība (m²):
no līdz
Balsts ID: